חנות לסיגריות אלקטרוניות בבת ים

מאז שחדרה הסיגריה האלקטרונית למציאות חייהם של המעשנים, אפשר למצוא הרבה מאוד סוגים של חנות לסיגריות אלקטרוניות. יש שצירפו את המוצר החדש הזה לצד מוצרי טבק נוספים ואף סיגריות, כי בסופו של דבר הצרכן קובע מה הוא רוצה לקנות ולא משנה לו מה תשים בתצוגה. ישנם אנשים שעד שהם נגמלים מסיגריות, הם ממשיכים לעשן או מגלגלים טבק, עוברים לסיגריה אלקטרונית אבל לא סגורים על עצמם. הם יכולים לרכוש אחת, אבל חייבים להיות בטוחים שיש להם גם מה לעשן חוץ מזה.

ההתנהגות הזו אופיינית למעשנים כבדים, שרק המחשבה על הפסקת עישון, גורמת להם ללכת ולקנות כמה שיותר פאקטים של סיגריות. ההתמכרות היא קשה ולכן חלק ניכר מהמעשנים לא מצליח לחשוב בכלל על הפסקת עישון, ומי שכן חשב, נכשל או שהוא עדיין מנסה להיגמל בעזרת כל מיני אנשי הוקוס פוקוס, סדנאות וטיול במחלקות של חולי ריאה שעישנו הרבה והרסו לעצמם את הריאות.

מהם הנזקים מעישון סיגריות?

כולם יודעים שסיגריות מזיקות לבריאות. הן גורמות לכל כך הרבה נזקים אבל ההתמכרות אליהן היא קשה. הן עלולות לגרום לסרטן ריאות, בעיות לב, חוסר יכולת לעשות ספורט, הליכה כבדה והתנשפויות ועד מחלות ריאה קשות.

יש היום 19.8 מעשנים יהודים ו-24.9% מעשנים ערבים. יש יותר גברים מעשנים מנשים מעשנות וגם גיל ההתחלה שונה. גברים מתחילים קצת אחרי גיל 18 ונשים אחרי גיל 21.

במגזר היהודי מעשנים 43.8% ואילו במגזר הערבי יש 43.8%, נתון גבוה מאוד. כ-15.9% הן נשים יהודיות ואילו נשים ערביות מעשנות יש 6.7% כמעט חצי. נתון נוסף מעניין הוא שאנשים מעשנים את אותה כמות סיגריות, ומי שנוהג לעשן קופסה ליום, אף מעשן לעתים פחות.

הקמפיינים שעושים סביב נושא הסיגריות, משפיעים בעיקר, כך עולה מסקר על תלמידים אבל לא על מבוגרים יותר.

הם אולי יכולים להיכנס לתוך חנות לסיגריות אלקטרוניות אבל לא בשביל לקנות, אלא כדי להתרשם.

90% מחולי סרטן הריאה הם מעשנים

כ-90% ממקרי סרטן הריאה מתגלים אצל אנשים מעשנים. זוהי המחלה הכי קטלנית של נזקי העישון ויש עוד מחלות ריאה כרוניות מהם סובלים מעשנים. סרטן הריאה יש לומר נפוץ בקרב גברים בגילאי 40 פלוס. הפסקה של עישון סיגריות, עשויה להפחית את הסיכון לחלות במחלה. היא שכיחה בקרב מעשנים בני 60 פלוס, שצברו הרבה מאוד שנות עישון והרבה מאוד זפת בריאות. מספיק לראות צילום בצבע של ריאות בשביל להבין כיצד במשך שנים צבעו הסיגריות את כל הריאות בשחור פחם. כל מוכר של חנות לסיגריות אלקטרוניות יסביר לכם ובצדק- כי אם אתם חושבים על גמילה, הדבר שהכי קרוב לסיגריה זו סיגריה אלקטרונית.

בסיגריה אלקטרונית אין חומרים רעילים. כאשר מעשנים סיגריות החומרים הרעילים חודרים למחזור הדם. סיגריה אלקטרונית פועלת על שיטה של אידוי ניקוטין בכמות מזערית, ואינה כוללת את כל החומרים המסרטנים שיש בכל סיגריה. היא עובדת על אידוי של חומרי טעם, תוספי מזון ואידוי. היא איננה מזיקה משום שהמעשן אינו מכניס את האידוי לריאות כפי שנעשה עם עשן סיגריות. סיגריה אלקטרונית היא היום האמצעי מספר אחד להפסיק לעשן.