וופורייזר נייח

גמילה מעישון באמצעות וופורייזר נייח

וופורייזר נייח או בשמו הנוסף "מכשיר אידוי", מאפשר למצות את כל החומרים הפעילים של נוזל אידוי, במקום לעשן סיגריות. החומר מתאדה ולא נלקח לריאות, אבל הנגמל מעישון מרגיש שהוא עישן סיגריה. זהו כוחו של המכשיר בתהליך גמילה מעישון באמצעות וופורייזר נייח.

יש סוגים שונים של וופורייזר במחירים שונים.

זהו בעצם מכשיר אידוי המאפשר לצרוך צמחי מרפא בלי לשרוף אותם. חומרים פעילים מהצמח, משתחררים על ידי אוויר חם. בטמפרטורה הנכונה משתחררים החומרים אשר בצמח באמצעות אדים. את זה אפשר לשאוף, ואין שום תחושה של צריבה כמו בעישון. היתרון המשמעותי הוא שהאידוי אינו מזיק כמו העישון. אין לו תוצרי שריפה מזיקים והפער בין עישון לאידוי הוא עצום.

איך עובד וופורייזר נייח?

יש כל מיני דגמים של וופורייזר חלקם נייחים וחלקם ניידים. וופורייזר נייח הוא לשימוש ביתי. למכשיר שי תא אותו ממלאים בצמח מרפא כלשהו, לאחר מכן מפעילים את המכשיר ומחכים שהוא יתחמם. ברגע שהוא מגיע לטמפרטורה המדויקת אפשר להתחיל לשאוף את האדים בלי להזיק לריאות כמו סיגריות. המכשירים הנייחים מחוברים ישירות לחשמל והם סוסי עבודה מעולים.

ישנה איזה שהיא סטיגמה לא נכונה כלל, שאידוי הוא פחות טוב מעישון. מומחים טוענים שזה בדיוק להיפך. כאשר אנו משתמשים באידוי של צמח, אנו מקבלים את האדים הטהורים של החומרים המשתחררים ממנו. כל זה ללא טבק מזיק ובהרגשה נעימה ומהנה להינות מהצמח. גם הטענה כי האידוי מבזבז חומרים לעומת העישון איננה נכונה.

רבים מהאנשים המטופלים בקנאביס רפואי משתמשים בוופורייזר, ומקבלים יותר מהצמח מאשר בעישון.

הגיע הזמן להפסיק לעשן!

מעשנים רבים רוכשים וופורייזר נייח לאידוי, בשאיפה להפסיק לעשן. ידוע הוא כי ההשפעה של הסיגריות על הגוף היא הרסנית. יש בה כמות נדיבה של חומרים כימיים רעילים, חלקם מסרטנים. מעל 100 חומרים שיש בכל סיגריה, נועדו להעצים את תחושת ההנאה מהחומר הממכר שלה- הניקוטין.

מי שמשתמש בוופורייזר יכול גם להשתמש בכמות מדודה ולא מזיקה של ניקוטין, אבל השיטה אחרת ובלתי מזיקה. אידוי לא גורם לשום נזק, עישון כן. בעת חימום הניקוטין הופך לחומר הנספג במחזור הדם והוא מסוכן לבריאות. בנוסף הוא מפריע לספיגה של תרופות מסוימות להורדת לחץ דם, גורם לעלייה ברמות הדופמין ומוביל להתמכרות קשה ממנה כמעט בלתי אפשרי להיגמל. עלייה קיצונית של רמות הניקוטין בדם, עלולים לגרום להפרעות נשימה, בלבול, עלייה בקצב הלב ועוד. בנוסף יש בסיגריות פחמן חד חמצני. זהו כימיקל רעיל הנקשר להמוגלובין שבגוף, וגורם להפחתה בכמות החמצן המסופק לגוף, לשריר הלב ולכלי הדם. הוא גורם ישיר גם לעליה בסיכון ללקות במחלות לב ובטרשת העורקים.

אצל מעשנים כבדים עלולים להימדד כמויות המוגלובין גבוהות, המובילות לסיכון של צמיגות השם, שבץ מוחי ואירועי לב.

גם סיגריה אלקטרונית וגם וופורייזר נייח, הפכו למוצרים הכי מבוקשים היום בקרב אנשים שרוצים להפסיק לעשן. עישון הוא הרגל מגונה ומזיק, אבל ההתמכרות חזקה מאוד. אפשר לומר כי באמצעות וופורייזר נייח אפשר היום להיגמל מסיגריות ולאדות צמחים. עצם פעולת האידוי אינה מזיקה כלל. לא לוקחים לריאות, לא שורפים שום דבר. אידוי הוא תהליך שאינו מזיק לריאות.